Jednou z našich hlavních činností je měření výrobků v našich odděleních s oblečením, čímž ulehčujeme zákazníkům rozhodnutí, zda bude vybrané zboží odpovídat jejich velikosti. Pokud jste však narazili na výrobek, kde rozměry uvedené nejsou, kontaktujte nás a my rozměry v krátké době doplníme. E-mailem: info@shim.cz telefonicky: +420 735 015 492

Měříme oblečení

Proč oblečení měříme?

Měřením výrobků se snažíme zvýšit schopnost spotřebitele se dobře rozhodnout při výběru vhodné velikosti vybraného oblečení. 

Jak měříme?

Materiály, ze kterých se vyrábí oblečení, můžeme z hlediska elasticity rozdělit na dvě hlavní skupiny, z nichž první obsahuje materiály elastické a druhá materiály bez elasticity. Pružné materiály pak měříme ve dvou krocích, první rozměr je měřen v klidovém stavu a druhý rozměr měříme po úměrném natažení materiálu. Materiály bez elasticity měříme pouze v klidovém stavu.

Jak s rozměry uvedenými u oblečení pracovat?

Nejprve si přeměřte své míry. Především v parti prsou a pasu měřte vždy v běžném nádechu (nikdy ne ve výdechu). Následně své míry porovnejte s rozměry, které jsou u zboží uvedené a dbejte na to, aby byly Vaše rozměry alespoň o 1-2 cm menší, než nejvyšší rozměry naměřené na oblečení .